WYCIECZKA INTEGRACYJNA DSM DO PUSTKOWA-OSIEDLA

W sobotę 14 maja grupa dziewcząt z Dziewczęcej Służby Maryjnej z tarnowskiej Katedry oraz z parafii w Tarnowcu wybrały się na wycieczkę integracyjną na zaproszenie DSM z Pustkowa-Osiedla.

Prawie 30-osobowa grupa rozpoczęła wyjazd od zwiedzania sanktuarium w Zawadzie, gdzie przed obrazem Matki Bożej Zawadzkiej odśpiewaliśmy litanię Loretańską. Następnie udaliśmy się do Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania w Pustkowie, które powstało w miejscu hitlerowskiego obozu pracy. Na pobliskiej Górze Śmierci pomodliliśmy się przy pomniku ofiar pomordowanych i zmarłych w obozie. Po tej chwili zadumy, w kościele parafialnym w Pustkowie-Osiedlu opiekunowie grup DSM – ks. Daniel oraz ks. Janusz, odprawili Mszę Świętą w intencji dziewczynek.

Nasi gospodarze bardzo miło przyjęli nas w swojej parafii. Zaraz po Eucharystii czekał na nas posiłek z grilla, był czas na wspólne zabawy, tańce, uczyliśmy się także piosenki, którą już za trzy tygodnie wspólnie zaśpiewamy podczas Diecezjalnej Pielgrzymki DSM. Bardzo serdecznie dziękujemy za ten radosny czas i liczymy na kolejne wspólne spotkania.