Ogłoszenia

XXX Niedziela Zwykła „B” – 24.10.2021 r.

deon.pl
 1. W liturgii Kościoła: czwartek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 2. Dziś po Mszy św. będzie możliwość wsparcia ks. Grzegorza pracującego na Ukrainie poprzez złożenie ofiary do puszki.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. W tym tygodniu prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej: wtorek – przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich naszej Parafii, środa – Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii, piątek– przedstawiciele służb mundurowych naszej Parafii.
 4. W piątek od godz. 1600 do 1800 będzie okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych. 
 5. W sobotę organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Wyjazd autokarem z parkingu przy kościele o godz. 800. Powrót w tym samym dniu w godzinach popołudniowych. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu. Bardzo prosimy, aby chętni zgłaszali się osobiście bądź telefonicznie do czwartku. Koszt 20 zł. Program pielgrzymki zostanie podany w autokarze.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 1200. Ponieważ niedziela ta poprzedza Uroczystość Wszystkich Świętych prosimy dzieci, aby z pomocą rodziców przebrały się za jedną z wybranych przez siebie postaci świętych, którą będzie okazja zaprezentować podczas kazania. Będzie tzw. „Korowód Świętych”. Na przebrane dzieci czekają słodkie upominki.
 7. 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jeśli ciągu tygodnia nic się nie zmieni to już teraz informujemy, że nie będzie Mszy św. o godz. 1200. Natomiast na cmentarzu o godz. 1330 zostanie odprawiona Msza św. z okolicznościowym kazaniem, po czym weźmiemy udział w procesji i modlitwie za zmarłych. W tym dniu będziemy mogli jak co roku wesprzeć Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie poprzez ofiary do puszek po każdej Mszy św. 
 8. Do nabycia prasa katolicka.
 9. Wszystkim parafianom i gościom, życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty parafialnej.
 10. Ks. Proboszcz z Poręby Radlnej informuje: „W dnu 1 listopada na cmentarzu w Porębie Radlnej będą sprawowane Msze święte o godz. 11.00 i 14.00. Właścicieli grobów prosimy o uregulowanie opłaty cmentarnej w wysokości 50 zł, można to będzie uiścić w uroczystość Wszystkich Świętych wrzucając na składkę na cmentarzu  kopertę. Prosimy o segregowanie odpadów cmentarnych i nie wyrzucanie zmieszanych śmieci w okolicach ogrodzenia konteneru, teren cmentarza jest monitorowany. Wyrzucanie śmieci do nieopodal znajdującego się lasu jest zabronione, działka leśna nie jest własnością parafii”. 
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jerzy Wzorek.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Rzemieślnika

ul. Tarnowska 108, 33 – 112 Tarnowiec

BOŚ   31 1540 1203 2053 4293 2112 0001

Do użytku wewnętrznego Parafii Tarnowiec

XXIX Niedziela Zwykła „B” – 17.10.2021 r.

cbje.pl
 1. W liturgii Kościoła: poniedziałek – święto św. Łukasza Ewangelisty; środa – wspomnienie św. Jana Kantego; piątek – uroczystość św. Jana Pawła II.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Składaka przeznaczona na misje. Z racji Światowego Dnia Misyjnego będziemy gościć w naszej parafii ks. Grzegorza Jelenia pracującego w diecezji Odesko-Symferopolskiej na Ukrainie. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiar do puszek jako wyraz naszej pomocy ks. Grzegorzowi.
 3. Dziękujemy za ofiary do puszek zbierane w ubiegłą niedzielę na potrzeby Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. W tym tygodniu prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej: poniedziałek – przedstawiciele służb medycznych z naszej parafii, wtorek – Dziewczęca Służba Maryjna, środa – przedstawiciele Rady Parafialnej, czwartek – przedstawiciele Klubu Seniora „Wrzos”.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkanie, które poprowadzą specjalni goście z zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. 
 6. W sobotę o godz. 1000 zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów. Na zbiórkę zapraszamy także kandydatów na ministrantów, zwłaszcza chłopców z klasy III i IV. Prosimy rodziców, aby przypomnieli swoim synom o tym spotkaniu. Czekamy na nowych ministrantów, którzy zasilą szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. 
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. zostaną wręczone dzieciom różańce.
 8. OSP z Poręby Radlnej informuje, że w dniach 24, 25; 30 i 31 października druhowie jednostki będą kwestować po domach z kalendarzami, które jako cegiełki zostaną przeznaczone na zakup nowego samochodu strażackiego.
 9. Do nabycia prasa katolicka.
 10. Wszystkim parafianom i gościom, życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty parafialnej.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Rzemieślnika

ul. Tarnowska 108, 33 – 112 Tarnowiec

BOŚ   31 1540 1203 2053 4293 2112 0001

Do użytku wewnętrznego Parafii Tarnowiec

XXVIII Niedziela Zwykła „B” – 10.10.2021 r.

cbje.pl
 1. W liturgii Kościoła: środa – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego; piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa; sobota – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne.
 3. Dziś z racji Dnia Papieskiego, po każdej Mszy św. będzie okazja do złożenia ofiar do puszek na Fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 5. W czwartek przypada Dzień Nauczyciela. Swoją modlitwą będziemy obejmować nauczycieli a zwłaszcza nauczycieli z naszej szkoły jak i cały personel. Nauczycieli i pracowników naszej szkoły zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo różańcowe i Mszę św.
 6. W sobotę przypada 43 rocznica wyboru św. Jana Pawła na papieża. Podczas Mszy św. wieczornej będziemy się modlić przy relikwiach Wielkiego Papieża.
 7. W sobotę o godz. 1000 zgromadzą się w naszym kościele Stypendyści Fundacji abp. Jerzego Abewicza. Mszy św. będzie przewodniczył bp Stanisław Salaterski. 
 8. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 900.
 9. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. W tym tygodniu prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej: poniedziałek – Wspólnota Galilea, środa – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, czwartek – Nauczyciele.
 10.  Powoli zbliża się listopad. W tym miesiącu szczególnie myślimy o zmarłych. Wyraża się to w wypominkach za zmarłych zarówno listopadowych jak i rocznych. Pod chórem znajdują się kartki wypominkowe roczne i listopadowe. Bardzo prosimy, aby imiona i nazwiska zmarłych wpisywać w mianowniku, co pozwoli uniknąć pomyłek podczas czytania. Już teraz dziękujemy za ofiary składane z racji wypominek.
 11. Do nabycia prasa katolicka.
 12. Wszystkim parafianom i gościom, życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty parafialnej.
 13.  W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności +Adama Machowskiego oraz + Tadeusza Mroza.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Rzemieślnika

ul. Tarnowska 108, 33 – 112 Tarnowiec

BOŚ   31 1540 1203 2053 4293 2112 0001

Do użytku wewnętrznego Parafii Tarnowiec

XXVII Niedziela Zwykła „B” – 03.10.2021 r.

polishjesuitis.co.uk
 1. W liturgii Kościoła: poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; czwartek – wspomnienie NMP Różańcowej.
 2. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do ustawienia pamiątkowej tabliczki przy świerku przywiezionym ze Smoleńska w 2010 r. Świerk znajduje się po prawej stronie krzyża misyjnego przy kościele.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek miesiąca.
 4. W najbliższą środę tj. 6 października zapraszamy na kolejne nabożeństwo ku czci św. Józefa. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Wojciech Kotarski – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Ełku. Natomiast w przyszłym miesiącu nabożeństwu do św. Józefa będzie przewodniczył ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski – wykładowca teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. 
 5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. z wyjątkiem najbliższego piątku. 
 6. W najbliższy piątek zapraszamy wszystkich Parafian na procesję różańcową na Górę św. Marcina. Dlatego nabożeństwo rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1800 po czym wyruszymy w stronę Marcinki odmawiając różaniec. Prosimy, aby zabrać ze sobą lampiony.
 7. Do prowadzenia modlitwy różańcowej prosimy w tym tygodniu: w środę: Liturgiczna Służba Ołtarza a w czwartek kl. VIII b naszej szkoły.
 8. W najbliższą sobotę zapraszamy ponownie chłopców chcących zostać ministrantami na zbiórkę o godz. 1000.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski. Stąd po każdej Mszy św. będzie okazja do złożenia ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 
 10. Od najbliższej soboty sprzątanie kościoła podejmie nowa osoba. Dziękujemy Pani Marii za wieloletnią pracę przy sprzątaniu i równocześnie witamy Panią Elżbietę.
 11. Do nabycia prasa katolicka.
 12. Wszystkim parafianom i gościom, życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Rzemieślnika

ul. Tarnowska 108, 33 – 112 Tarnowiec

BOŚ   31 1540 1203 2053 4293 2112 0001

Do użytku wewnętrznego Parafii Tarnowiec

XXVI Niedziela Zwykła „B” – 26.09.2021 r.

polishjesuitis.co.uk
 1. W liturgii Kościoła: poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego á Paulo; wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika; środa – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; czwartek – wspomnienie św. Hieronima; piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; sobota – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 2. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Dziś również odbywa się liczenie wiernych w kościołach.
 3. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania Tarnowieckiego Pożegnania Lata. Wyrazy wdzięczności kierujemy także pod adresem Wójta Gminy Tarnów za pomoc w postaci profesjonalnej sceny, nagłośnienia i pysznego bigosu. 
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców uczniów kl. VII naszej szkoły na spotkanie organizacyjne ws. przygotowania do bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także uczniów kl. VII uczęszczających do innych szkół. 
 5. W sobotę zapraszamy chłopców od kl. II do IV szkoły podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszym kościele na pierwsze spotkanie wraz z rodzicami o godz. 1000. Prosimy rodziców o zachęcenie swoich synów do podjęcia posługi ministranta. Dzięki ministrantom liturgia w naszym kościele może być jeszcze bardziej okazała, a wszystko to na chwałę Bożą.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek, I sobotę i I niedzielę miesiąca.
 7. Zachęcamy do spowiedzi św. pierwszopiątkowej. W najbliższą środę i czwartek pół godz. przed wieczorną Mszą św. Natomiast w I piątek od godz. 1600 do 1800
 8. Jeśli ktoś z chorych życzyłby sobie posługi w I piątek to prosimy o zgłoszenie. 
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Już teraz dziękujemy za złożone na te cele ofiary.
 11. Od najbliższego piątku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie pół godz. przed Mszą św. wieczorną.
 12. Do nabycia prasa katolicka.
 13. Wszystkim parafianom i gościom, życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Rzemieślnika

ul. Tarnowska 108, 33 – 112 Tarnowiec

BOŚ   31 1540 1203 2053 4293 2112 0001

Do użytku wewnętrznego Parafii Tarnowiec

XXV Niedziela Zwykła „B” – 19.09.2021 r.

polishjesutis.co.uk
 1. W liturgii Kościoła: poniedziałek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; czwartek – wspomnienie św. O. Pio.
 2. Zapraszamy wszystkich Parafian na TARNOWIECKIE POŻEGNANIE LATA. Imprezę rozpoczynamy dziś o godz. 1400 na górnym parkingu przy kościele. 
 3. W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców uczniów kl. VIII naszej szkoły na spotkanie organizacyjne.
 4. Również w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na próbę chóru członków oraz młodzież od kl. 7 i dorosłych, którzy chcieliby śpiewać w naszym chórze parafialnym.
 5. Po wakacyjnej przerwie wracamy do Mszy św. z kazaniem dla dzieci w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Dlatego w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 1200
 6. W najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców dzieci kl. III naszej szkoły przygotowujących się do przejęcia I Komunii św. na spotkanie organizacyjne. 
 7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy będzie okazja do złożenia ofiar do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Wtedy także odbędzie się liczenie wiernych w kościołach.
 8. Sołtys Tarnowca informuje, że zebranie wiejskie odbędzie się w dniu 24.09.2021 r. (piątek) o godz. 1700  w budynku Domu Kultury w Tarnowcu.
 9. Do nabycia prasa katolicka.
 10. Wszystkim parafianom i gościom, życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
 11. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności Panią + Marię Łabno. 

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Rzemieślnika

ul. Tarnowska 108, 33 – 112 Tarnowiec

BOŚ   31 1540 1203 2053 4293 2112 0001

Do użytku wewnętrznego Parafii Tarnowiec

XXIV Niedziela Zwykła „B” – 12.09.2021 r.

slowo.redemptor.pl
 1. W liturgii Kościoła: wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; czwartek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana; sobota święto św. Stanisława Kostki. 
 2. 14 września (wtorek) w katedrze w Tarnowie w ramach Tygodnia Maryjnego o godz. 1800 podczas sumy odpustowej pod przewodnictwem bpa Leszka Leszkiewicza, będziemy się modlić min. za parafie naszego dekanatu. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św.  
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich Parafian na TARNOWIECKIE POŻEGNANIE LATA. Impreza odbędzie się na górnym parkingu kościoła. Współorganizatorami zabawy są: Parafia, Szkoła i Przedszkole w Tarnowcu. Na scenie wystąpią: wodzirej Robert Frudziński, uczniowie naszej szkoły, dzieci naszego przedszkola oraz zespół „Skalnik” z Kamionki Wielkiej. Początek imprezy o godz. 1400, natomiast przewidywany koniec ok. godz. 1800.  
 4. Sołtys Tarnowca informuje, iż III rata podatku będzie odbierana w pomieszczeniu Sołtysa w dniach 14 – 15.09.2021 r. w godz. od 1500 do 1700
 5. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie rozpoczęła rekrutację dodatkową na bezpłatne studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie. W ofercie największej, najstarszej i najchętniej wybieranej przez studentów polskiej uczelni zawodowej są aż 23 kierunki i ponad 30 specjalności. Uczelnia oferuje także studia niestacjonarne oraz podyplomowe. Rekrutacja dodatkowa odbywa się drogą elektroniczną i potrwa do 17 września 2021 r. Szczegóły na stronie Uczelni – pwsztar.edu.pl. 
 6. Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej zaprasza na Wielki Odpust w roku setnej rocznicy konsekracji kościoła w dniach 15-22.09. 2021 r. Program odpustu znajdziemy w gablocie. 
 7. Do nabycia prasa katolicka.
 8. Wszystkim parafianom i gościom, życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Rzemieślnika

ul. Tarnowska 108, 33 – 112 Tarnowiec

BOŚ   31 1540 1203 2053 4293 2112 0001

Do użytku wewnętrznego Parafii Tarnowiec

XXIII Niedziela Zwykła „B” – 05.09.2021 r.

cbje.pl
 1. W liturgii Kościoła: środa – Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji.
 2. Dziś po każdej Mszy św. będziemy mogli wspomóc mieszkańców Afganistanu poprzez ofiary do puszek. 
 3. Od 7 do 15 września br. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie będzie trwał Tydzień Maryjny. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach. Szczegóły na plakacie znajdującym się w gablocie. W związku z tym najbliższy piątek zapraszamy młodzież naszej parafii na koncert pt. „Jezus w CENTRUM”, który odbędzie się przy Bazylice Katedralnej o godz. 1930. Organizujemy wspólny wyjazd. Bardzo prosimy, aby chętni zgłaszali się do czwartku do godz. 1200.
 4. Dziękujemy za składane dziś ofiary na cele inwestycyjne z racji I niedzieli miesiąca. 
 5. Ze spraw inwestycyjnych: jak już wspominaliśmy, wkrótce zostanie przeprowadzona konserwacja schodów do kościoła wraz z poprawieniem izolacji; w tym roku pojawią się nowe ławki z oparciem w nawie bocznej oraz specjalne maty na ławkach. Poza tym chcemy przeprowadzić prace przeglądowe dachu kościoła a na wiosnę wykonać montaż windy zewnętrznej do kościoła, co będzie stanowiło wielkie ułatwienie dla osób starszych, niepełnosprawnych czy rodziców z małymi dziećmi. Przy okazji tych prac chcielibyśmy odnowić elewację kościoła, po czym nastąpiłaby konsekracja naszego kościoła przez Biskupa Ordynariusza. Z całego serca dziękujemy za każdą ofiarę i wszelką pomoc. 
 6. Początkiem przyszłego roku zostaną zamontowane witraże w pięciu oknach kaplicy. Z uwagi na to, iż jest to kaplica maryjna, witraże będą przedstawiały wybrane sceny z życia Matki Bożej na bazie tajemnic różańcowych. Jeśli ktoś zechciałby zostać fundatorem, to już teraz wyrażamy naszą wdzięczność.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 8. W sobotę na godz. 900 zapraszamy ministrantów i lektorów na wspólna zbiórkę.
 9. Witamy w naszej wspólnocie alumna Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, Adriana Heretyka, który przez 2 tygodnie będzie odbywał u nas praktykę duszpasterską i katechetyczną. 
 10. Do nabycia prasa katolicka.
 11. Wszystkim parafianom i gościom, życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Rzemieślnika

ul. Tarnowska 108, 33 – 112 Tarnowiec

BOŚ   31 1540 1203 2053 4293 2112 0001

Do użytku wewnętrznego Parafii Tarnowiec